Muzeum na kółkach: Izbica Kujawska

Muzeum na kółkach

3muzeum_na_kolkach_baner
Print E-mail
Muzeum na kółkach: Izbica Kujawska

There are no translations available.

Muzeum na kółkach to objazdowa wystawa edukacyjna wprowadzająca w temat historię i kulturę społeczności żydowskiej w Polsce. Ekspozycja umieszczona w dwóch kontenerach odwiedzi do kwietnia 2016 r. 47 miejscowości w całej Polsce. W każdej miejscowości będzie gościła 3 dni. Wystawie będą towarzyszyć wykłady, warsztaty, dyskusje i projekcje filmów oraz inne działania w ramach programu przygotowanego przez Muzeum oraz liderów lokalnych – inne w każdym z odwiedzanych miast.


muzeum-na-kolkach-color_800_600Organizatorem projektu Muzeum na kółkach jest Muzeum Historii Żydów Polskich. Współrealizatorem są liderzy lokalni, lokalne instytucje partnerskie oraz organizatorzy odwiedzanych festiwali kulturalnych. W organizacji przyjazdu Muzeum na kółkach do Izbicy Kujawskiej pomaga Fundacja Ari Ari we współpracy z Urzędem Miasta Izbica Kujawska , Zespołem Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej, Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Gimnazjum im. Augustyna Słubickiego, Biblioteką Publiczną w Izbicy Kujawskiej, Pizzerią K-2. 
 

Projekt Muzeum na kółkach jest finansowany w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe" dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009–2014 w ramach projektu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego".


W dniach 7-9 września 2014 (trasa nr 3) ekspozycja odwiedzi Izbicę Kujawską.

>>> PROGRAM MUZEUM NA KÓŁKACH W IZBICY KUJAWSKIEJ (Program, nowości, galerie zdjęć)

f: Fanpage ogólopolskiej akcji Muzeum na kółkach: www.facebook.com/muzeumnakolkach 
kontakt
Kontakt do koordynatora działań lokalnych w Izbicy Kujawskiej:

Ewa Kubska-Oleksy // e.kubska.oleksy [at] ariari.orgWizualizacja przykładowej wystawy:
wystawa *Zdjęcie w banerze pochodzi z Wikipedii (fot. użytkownik HWsnajper).
** Wizualizacje i logo akcji Muzeum na kółkach: materiały Muzeum Historii Żydów Polskich.